Утеплення стін

Внутрішнє і зовнішнє утеплення стін

Утеплення стін дозволяє не тільки ефективно зберігати тепло житла, а й економити до 50% електроенергії, що витрачається на обігрів в холодну пору року, утеплення стін, одночасно, створює і звукоізоляційний ефект.

Розглянемо основні способи утеплення стін, підлоги, стелі.

  1. Утеплення стін пресованої кам’яної ватою (базальтовим волокном).
    Плити з кам’яної вати мають різну товщину і щільність, а відповідно і ступінь теплозахисту (показники теплопровідності). Основна перевага кам’яної вати перед утеплювачами стін іншого типу в тому, що вона не горить, не схильна до гниття, в ній не заводяться гнильні бактерії, є екологічно чистим, природним матеріалом. Для підвищення ефективності збереження тепла, утеплення стін кам’яною ватою супроводжується установкою на стіни вітро- і гідрозахисних плівок.
  2. Утеплення стін пінополістиролом високої щільності.
    Сучасні утеплювачі стін з пінополістиролу виробляються способом дрібної екструзії, що забезпечує практично однорідний склад матеріалу. Пінополістирол легкий в укладанні, оскільки має малу вагу. Пінополістиролом підвищеної щільності і стійкості до навантажень утеплюють, також, підлогу. Як правило, плити кладуть під паркет, ламінат або навіть лінолеум. Особливо важливий склад утеплювача з пінополістиролу, зокрема показники горючості, наявності токсичних речовин.
  3. Утеплення стін стекловатниє утеплювачем.
    До переваг цього виду утеплювача можна віднести її нижчу вартість, щодо базальтового волокна. Скловата не горюча, не гігроскопічна, але пропускає пар. Вона не вступає в реакцію з хімічними речовинами, а м’яке і пружне скловолокно чудово захищає від шуму. Крім того, на відміну від «радянської», сучасна скловата абсолютно не викликає роздратування на шкірі людини, навіть при обмацуванні і постійному контакті.

Всі види утеплювачів стін механічно кріпляться до стін дюбелями на попередньо оброблену клеїть сумішшю поверхню.