Клей для плитки

Клей для плитки – різновиди і особливості.

Залежно від передбачуваної поверхні облицювання, і від особливостей її використання, вибирають клей для плитки з акцентом на ті чи інші фізико-хімічні властивості складу.

  • Клей для плитки підвищеної адгезії і міцності.
    У тому випадку, якщо облицювальними матеріалами для поверхні є вироби з виключно гладеньким, такі як скло, пластик, папір гладкий з двох сторін кахельна плитка – рекомендований епоксидний клей. Цей клей також бажаний для кріплення плитки в місцях з підвищеним навантаженням на поверхню – громадські установи, салони, спортклуби.

Епоксидний клей для плитки, незважаючи на свою відносну дорожнечу, максимально надійно приклеює облицювальні матеріали. Крім того, даний клей для плитки з успіхом застосовується і для зовнішніх робіт з облицювання, оскільки при перепадах температур не втрачає своїх клеять властивостей.

  • Еластичний клей для плитки.
    Такий вид клею обов’язковий до застосування на тих поверхнях, які потенційно схильні до деформацій, навіть мінімальним. Наприклад – ДСП, теплі підлоги, які прогинаються при навантаженні, пінополістирольні плити. Саме для того, щоб облицьована плиткою поверхня не тріснула через незначні прогинів підстави, клей для плитки повинен володіти підвищеними показниками еластичності.
  • Водонепроникний і термостійкий клей для плитки
    Оскільки в житлових приміщеннях, як правило, плиткою облицьовують ванні кімнати, кухні і домашні басейни, безумовно, клей для плитки повинен мати водонепроникні властивості. Практично всі представлені на ринку клеї для плитки для домашнього використання є вологостійкими.

Кухня ж, а саме місця біля плити і духовки, вимагають застосування термостійкого клею для плитки. Однак, до питання підбору термостійкого клею потрібно підходити з особливою уважністю. Дуже важливо, щоб при регулярному нагріванні клею під плиткою, не відбувалося виділення токсичних речовин. Тому завжди вимагайте від виробника або продавця сертифікати якості та відповідності на купується клей.